پیاز گل سنبل آبی

پیاز گل سنبل آبی

22,000تومان
کد محصول: ex443
انبار 2
مشاهده شده 430 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

پیاز گل سنبل آبی

گل سنبل آبی

گل سنبل آبی

سنبل آبی

مشخصات کلی گل سنبل آبی

سنبل در رنگ‌های مختلفی شامل صورتی، بنفش، قرمز، زرد، نارنجی، سفید و آبی وجود دارد. این پیاز گل‌های آبی رنگ بسیار زیبایی تولید می‌کند. گل‌ها بسیار معطر و خوشبو هستند و به صورت خوشه‌ای در کنار هم قرار می‌گیرند. این گل به دلیل عطر بسیار خوبی که دارد، بسیار محبوب و پر طرفدار است. گل سنبل یک گیاه چند ساله است و رشد آسانی دارد و معمولا به طور مستقیم در زمین کاشته می‌شود ولی می‌توان آن را در گلدان نیز کاشت و در خانه نگه داری نمود.

کاشت پیاز گل سنبل آبی

زمان کاشت پیاز سنبل فصل پاییز است. پیازها را در یک خاک نسبتا غنی با زهکشی خوب بکارید. گل سنبل در آفتاب کامل یا سایه-آفتاب قادر به رشد است. قبل از کاشت خاک را نرم کنید و آن را با کمپوست یا کود حیوانی پوسیده مخلوط نمایید. 
پیاز سنبل را به عمق 10 سانتی‌متر در خاک قرار دهید. فاصله کاشت بین پیازها را حداقل 10 سانتی‌متر در نظر بگیرید. در مناطق خیلی سرد که دمای هوا در زمستان به 30- درجه سانتی‌گراد می‌رسد، پیازها را به عمق 15 سانتی متر در خاک بکارید.
بعد از قرار دادن پیاز سنبل در خاک، روی آن خاک بریزید تا سوراخ پر شود سپس به آن آب دهید. 
هشدار: پیاز سنبل حاوی ماده‌ای به نام اگزالیک اسید است و ممکن است برای پوست مضر باشد. در صورتی که طولانی مدت با این پیاز سر و کار دارید از دستکش استفاده کنید.

در صورتی که قصد دارید پیاز سنبل را در گلدان بکارید و آن را در خانه نگه دارید، باید گلدان را حداقل به مدت 10 هفته در یک مکان تاریک با دمای 7 درجه سانتی گراد قرار دهید. از یک خاک سبک حاوی کمپوست برای پر کردن گلدان استفاده کنید. مواظب باشید گلدان حتما سواخ زهکشی داشته باشد. پیاز را به عمق 10 سانتی‌متر در خاک بکارید سپس به آن آب دهید. بعد از گذشت 10 هفته، زمانی که شاخه گیاه به طول 2 تا 3 سانتی‌متر رشد کرد، به تدریج نور و دما را افزایش دهید. 
با احتیاط به گیاه آب دهید و از خیس شدن شاخه‌ها جلوگیری کنید. خاک باید مرطوب باشد ولی نباید خیلی خیس شود. بعد از گلدهی، می‌توانید گیاه را به زمین انتقال دهید تا بتواند سال‌های بعد دوباره گل بدهد.

فاصله کاشت: حداقل 10 سانتی متر

عمق کاشت: 10 تا 15 سانتی متر

زمان گلدهی: فصل بهار

زمان کاشت: پاییز

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما:  
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: معطر و زیبا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

(نام واریته) در یک نگاه

نام علمی
Hyacinthus
نام انگلیسی
Blue Hyacinth
نام فارسی
گل سنبل آبی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
کاشت:پاییز، گلدهی: بهار
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!