بذر گوجه فرنگی بلک بیوتی

بذر گوجه فرنگی بلک بیوتی

10,000تومان
کد محصول: T014
انبار 17
مشاهده شده 301 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گوجه فرنگی رد بلک بیوتی

گوجه فرنگی بلک بیوتی

گوجه فرنگی بلک بیوتی

جوانه زنی بذر گوجه فرنگی

مشخصات کلی گوجه فرنگی بلک بیوتی

گوجه فرنگی بلک بیوتی اندازه بزرگی دارد و وزن هر گوجه به 400 گرم هم می رسد. رنگ گوجه کاملا سیاه رنگ است و انتهای آن قرمز رنگ می شود. گوجه ها آبدار و گوشتی هستند و طعم ملس دارند. گوجه بلک بیوتی رشد نیمه محدود دارد و باردهی آن بسیار بالا می باشد. این گوجه برای کاشت در فضای باز، گلدان و گلخانه مناسب می باشد.

کاشت بذر گوجه فرنگی بلک بیوتی

ابتدا بذرها را در گلدان‌های کوچک یا سینی نشا بکارید و در بهار بعد از رفع سرما نهال ها را به زمین منتقل کنید. از یک خاک غنی دارای زهکشی خوب برای کاشت گوجه استفاده کنید. همچنین برای کاشت بذر گوجه از پیت ماس نیز می‌توان استفاده نمود. بذر گوجه را به عمق 5 میلی‌متر بکارید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گوجه‌فرنگی 24 تا 32 درجه سانتی گراد می‌باشد. در این دما بذرهای گوجه 6 تا 10 روز بعد از کاشت جوانه می‌زند. خاک را مرطوب نگه دارید. بهتر است روی گلدان یا سینی نشا پلاستیک کشیده شود تا رطوبت حفظ شود، در این صورت جوانه‌زنی سریع تر انجام می‌شود. نهال‌های گوجه را در بهار بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. فاصله بین نهال‌ها را 35 تا 50 سانتی‌متر و فاصله بین ردیف‌های کاشت را 60 سانتی‌متر در نظر بگیرید. ماهی یک بار از کودهای کامل و مایع برای گیاه استفاده نمایید. گوجه برای رشد به آفتاب کامل (حداقل روزی شش ساعت نور مستقیم)، خاک دارای زهکشی خوب و غنی نیاز دارد. از کودهایی که مقادیر بالایی نیتروژن دارند استفاده نکنید زیرا باعث تشویق گیاه به تولید برگ می‌شود در نتیجه باردهی کاهش می‌یابد. در طول فصل رشد به طور منظم به گیاه آب بدهید ولی از آبیاری بیش از حد خودداری کنید. هفته‌ای 3 بار آبیاری کافی است. در صورتی که قصد دارید گوجه را در خانه و در گلدان پرورش دهید هر زمان از سال می‌توانید اقدام به کاشت کنید.

فاصله کاشت بین گیاهان: 35 تا 50 سانتی‌متر، فاصله بین ردیف‌های کاشت: 60 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 5 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 6 تا 10 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 24 تا 32 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 24 تا 32 درجه سانتی گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: میوه های بزرگ، باردهی بالا
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گوجه فرنگی رد بلک بیوتی در یک نگاه

نام علمی
Lycopersicon lycopersicum
نام انگلیسی
Black Beauty Tomato
نام فارسی
گوجه فرنگی بلک بیوتی
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
100 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!