نهال افرا برگ چناری

نهال افرا برگ چناری

10,000تومان
کد محصول: ex448
انبار 90
مشاهده شده 217 بار

توضیحات محصول

نهال افرا برگ چناری

افرا برگ چناری

افرا برگ چناری

افرا برگ چناری

مشخصات کلی افرا برگ چناری

افرا برگ چناری درختی خزان کننده با برگ‌های پهن است و رشد نسبتا سریعی دارد. این درخت به ارتفاع 20 تا 35 متر بزرگ می‌شود و دارای تاجی گرد و گسترده است. درخت افرا برگ چناری مقاومت بالایی در برابر انواع شرایط محیطی دارد. برگ‌ها پهن و پنج لوبی هستند، درخت گل‌های خوشه‌ای زرد مایل به سبز دارد که مقدار زیادی شهد و گرده تولید می‌کنند و جذب کننده زنبورها و حشرات گرده افشان هستند، گلدهی در اوایل تابستان صورت می‌گیرد. این درخت به دلیل فرم خاص و زیبایی که دارد به عنوان تک درخت در زمین‌های چمنی کاشته می‌شود. همچنین در پیاده روها و حاشیه جاده‌ها و یا به منظور سایه اندازی نیز کاشته می‌شود. از دیگر کاربردهای این درخت چوب آن است که مصارف صنعتی دارد. برگ‌های افرا چناری در طول بهار و تابستان سبز رنگ هستند و در طول پاییز به رنگ زرد و قرمز و نارنجی می‌شوند. افرا برگ چناری یکی از درختان مناسب برای درست کردن بونسای است. پرورش بونسای این درخت با استفاده از نهال بسیار آسان است و حتی افراد مبتدی نیز می‌توانند این کار را انجام دهند.

توضیح: تمامی نهال‌ها در زمین با شرایط بسیار ایدآل رشد یافته‌اند و ریشه قوی و سالمی دارند. به دلیل محدودیت نهال‌های افرا برای امسال در صورت تمایل سریع‌تراقدام نمایید. نهال‌های افرا سه ساله هستند و ارتفاع آن‌ها حدودا یک متر می‌باشد.

نهال‌های افرا برای اواسط زمستان تحویل می‌گردد. تمامی سفارشات به صورت پیش‌سفارش ثبت خواهند شد.

 

 

نور: آفتاب کامل
دما:  
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: زیبا، جذب کننده حشرات مفید، چوب مناسب برای مصارف صنعتی
منطقه: سردسیر تا نیمه گرمسیر

درخت افرا برگ چناری در یک نگاه

نام علمی
Acer pseudoplatanus
نام انگلیسی
Sycamore, Great Maple, Scottish Maple, Planetree Maple
نام فارسی
درخت افرا برگ چناری
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
_______
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!