بذر میوه اژدها زرد خاردار

بذر میوه اژدها زرد خاردار

18,500تومان
کد محصول: ex328
انبار 42
مشاهده شده 4579 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

میوه اژدها زرد خاردار

میوه اژدها زرد خاردار

میوه اژدها زرد خاردار

جوانه زنی بذر میوه اژدها

مشخصات کلی میوه اژدها زرد خاردار

میوه اژدها زرد خاردار یک نوع کاکتوس رونده است که دارای ساقه‌های نازک و گوشتی می‌باشد. گیاه بالغ می‌تواند به طول 20 متر رشد کند. میوه‌ها زرد رنگ هستند و دارای گوشت سفید می‌باشند. درون گوشت میوه دانه‌های سیاه رنگی موجود است. بر روی سطح میوه اژدها زرد خاردار، برجستگی‌هایی هست که بر روی این برجستگی‌ها چند خار موجود است. بعد از رسیدن میوه، خارها از بین می‌روند. گفته شده طعم این میوه ترکیبی از طعم میوه‌های شیرین استوایی است و میوه اژدها زرد خاردار شیرین‌ترین نوع در بین دیگر انواع میوه اژدها می‌باشد. میوه اژدها به صورت خام و تازه مصرف می‌شود و طعم بسیار خوبی دارد، از این میوه همچنین در درست کردن دسر، شیرینی، نوشیدنی و ... نیز استفاده می‌گردد. میوه اژدها سایه آفتاب را ترجیح می‌دهد. گیاه میوه اژدها زرد خاردار نباید در دمای صفر درجه سانتی‌گراد قرار بگیرد. این گیاه دمای بالای 4 درجه سانتی‌گراد را ترجیح می‌دهد. در مناطقی که دمای هوا در زمستان زیر صفر درجه سانتی‌گراد باشد، باید گیاه در گلدان کاشته شود تا بعد از سرد شدن هوا به محیط داخلی منتقل گردد. گیاه میوه اژدها زرد خاردار گرما را تا حد زیادی تحمل می‌کند، زیرا این کاکتوس از مکان‌های گرمسیری مانند بولیوی، اکوادور، پرو و کلمبیا نشات گرفته است. 

در صورتی که تمایل به خرید نهال دراگون‌فروت دارید به صفحه “نهال میوه اژدها” مراجعه کنید.

کاشت بذر میوه اژدها زرد خاردار

بذر میوه اژدها زرد خاردار را در مخلوط سنگ ریزه نوک تیز (به میزان 90 درصد) و کمپوست (به میزان 10 درصد) بکارید. بذرها را روی سطح بستر کاشت قرار دهید و آن‌ها را با کمپوست بپوشانید. دمای مناسب برای جوانه زنی، دمای ثابت 25 درجه سانتی‌گراد است. در این دما بذرها 2 تا 6 هفته بعد از کاشت جوانه می‌زنند. به طور کلی بذرها در دمای 15 تا 25 درجه سانتی‌گراد جوانه می‌زنند.  بعد از کاشت با استفاده از یک آبپاش بستر را مرطوب کنید و هر زمان که مخلوط در حال خشک شدن است نیز به آن آب دهید. یک پلاستیک یا یک شیشه روی گلدان قرار دهید تا رطوبت خاک حفظ شود و نیاز به مرطوب کردن خاک به حداقل برسد. گلدان را در یک مکان روشن با نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید. بعد از جوانه زنی، زمانی که اندازه نهال به 5 سانتی‌متر رسید آن را به یک گلدان‌ بزرگ‌تر منتقل کنید. میوه اژدها برای رشد به خاکی بسیار غنی با زهکشی بالا نیاز دارد. همچنین مواد آلی و هوموس بالا برای رشد سریع دراگون‌ فروت اهمیت بسیار زیادی دارد. ترکیب خاک برگ با 10 تا 20 درصد پیت‌ماس، خاک مناسبی برای دراگون‌فروت محسوب می‌شود. پیت‌ماس با کمی اسیدی کردن خاک، به رشد بهتر آن و جذب بهتر عناصر کمک می‌کند. در واقع اسیدیته 6.1 تا 7.5 برای میوه‌ اژدها مناسب است. در طبیعت میوه‌اژدها توسط پرندگان کود‌دهی می‌شود و کود پرندگان جنگل در بستر این گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از کود طیور و پرندگان برای بهبود رشد و تسریع فرآیند جوانه‌زنی میوه‌اژدها استفاده کنید.

فاصله کاشت بین نهال‌ها: 3/5 متر

عمق کاشت بذر: 6 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 2 تا 6 هفته

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 25 درجه سانتی‌گراد

نور: سایه آفتاب
دما: 25 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی با زهکشی خوب
آب: رطوبت بالا
مزیت: ارزش غذایی و دارویی بالا
منطقه: گرمسیر

میوه اژدها زرد خاردار در یک نگاه

نام علمی
Selenicereus Megalanthus
نام انگلیسی
Hylocereus megalanthus, Yellow Pitahaya
نام فارسی
میوه اژدها زرد خاردار
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
میوه دهی از سال پنجم شروع می‌شود
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!