بذر گل نیلوفر پیچ نیل کورنل

بذر گل نیلوفر پیچ نیل کورنل

12,500تومان
کد محصول: ex349
موجودی: 17
مشاهده شده 11316 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

گل نیلوفر پیچ نیل کورنل

گل نیلوفر پیچ نیل کورنل

گل نیلوفر پیچ نیل کورنل

جوانه زنی بذر گل نیلوفر پیچ

مشخصات کلی گل نیلوفر پیچ نیل کورنل

گل نیلوفر پیچ نیل کورنل یک واریته از نیلوفر پیچ است که همچنین با نام‌های نیلوفر پیچ ژاپنی، گل نیلوفر و پیچک نیلوفر نیل کورنل نیز شناخته می‌شود. گل نیلوفر پیچ نیل کونل بالارونده است و گل‌های بسیار زیبایی تولید می‌کند که مورد توجه افراد زیادی می‌باشند. این واریته از نیلوفر پیچ، گل هایی به رنگ صورتی با حاشیه سفید تولید می‌کند که نمای بسیار زیبایی دارند. برگ‌ها 3 تا 8 سانتی‌متر هستند و گل ها شبیه شیپور می‌باشند. گل نیلوفر پیچ نیل کورنل رشد سریعی دارد و در یک فصل می‌تواند تا 4/5 متر رشد کند. گل دهی از اوایل تابستان شروع می‌شود و تا اولین سرمای پاییز ادامه پیدا می‌کند. پیچک ها زیبایی این گل را چند برابر می‌کنند. کاشت این گل در کنار آلاچیق‌ها، سایبان‌ها، بالکن یا به عنوان زمین پوش و ... چشم انداز بسیار زیبایی را به وجود می‌آورد. گل نیلوفر پیچ نیل کورنل یک گیاه مقاوم است و به مراقبت زیادی نیاز ندارد.

کاشت بذر گل نیلوفر پیچ نیل کورنل

بذر گل نیلوفر پیچ پوشش سختی دارد. برای کمک به جوانه‌زنی در پوشش بذر شکافی ایجاد کنید و بذرها را به مدت یک شب در آب بخیسانید. دو هفته بعد از رفع سرما بذرها را به طور مستقیم در زمین بکارید. گل نیلوفر پیچ باید در آفتاب کامل و خاکی که از نظر داشتن مواد مغذی در حد متوسط است کاشته شود. این گیاه بالارونده است بنابراین مکانی را برای کاشت بذر انتخاب کنید که گیاه بتواند از آن صعود کند. قبل از کاشت علف‌های هرز را از زمین حذف کنید و در 15 تا 20 سانتی‌متر قسمت بالایی خاک مواد ارگانیک مخلوط نمایید و بعد سطح خاک را صاف کنید. این گیاه خاک‌های غنی را دوست ندارد و خاک‌هایی که از نظر مواد مغذی در سطح پایین تری هستند را ترجیح می‌دهد. بذرها را در عمق 0/5 تا 1 سانتی‌متر در خاک بکارید. خاک را مرطوب نگه دارید ولی آن را خیس نکنید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی گل نیلوفر پیچ 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد است. جوانه‌زنی یک تا چهار هفته طول می‌کشد. فاصله بین گیاهان را 25 سانتی‌متر در نظر بگیرید. تا زمانی که علائم کمبود مواد مغذی در گیاه ایجاد نشده به آن کود ندهید. کود بیش از حد باعث می‌شود رشد رویشی گیاه زیاد شده و گل‌دهی کاهش پیدا کند. بعد از یک سرمای شدید، برای جلوگیری از ایجاد بیماری گیاه را حذف کنید. این گیاه رشد آسانی دارد و به مراقبت زیادی نیاز ندارد. گیاه بعد از گل‌دهی غلاف‌هایی تولید می‌کند که حاوی دانه هستند و وقتی این دانه‌ها روی زمین می‌ریزند در سال بعد گیاهان جدیدی می‌روید. اگر شما نمی‌خواهید گیاهان جدید رشد کنند، در صورت مشاهده غلاف در گیاه آن را از گیاه جدا کنید. گل نیلوفر پیچ در گلدان نیز قابل کاشت است.

فاصله کاشت بین گیاهان: 25 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 0/5 تا 1 سانتی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: یک تا چهار هفته

زمان کاشت: بعد از رفع سرما در بهار

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: 20 تا 25 درجه سانتی‌گراد
خاک: دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: بسیار زیبا و منحصر به فرد
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

گل نیلوفر پیچ نیل کورنل در یک نگاه

نام علمی
Ipomoea nil cornell
نام انگلیسی
picotee morning glory, ivy morning glory, Japanese morning glory
نام فارسی
گل نیلوفر پیچ نیل کورنل
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
2 تا 3 ماه
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
یک ساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!