نهال گوجی بری

نهال گوجی بری

95,000تومان
کد محصول: Gogy Berry
انبار تمام شد
مشاهده شده 870 بار

توضیحات محصول

نهال گوجی بری

گوجی بری

گوجی بری

گوجی بری

مشخصات کلی نهال گوجی بری

گوجی بری که همچنین با نام ولف بری نیز شناخته می‌شود، یک میوه با رنگ قرمز-نارنجی است و بومی هیمالیا می‌باشد. میوه‌های خوراکی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان، آمینو اسید، مواد معدنی و پروتئینی ضروری هستند. گیاه به صورت درختچه رشد می‌کند و در زمستان‌های سرد دوام میاورد. گیاه گوجی بری بسیار مقاوم است و در شرایط مختلف قادر به رشد است. این گیاه در مناطقی که دمای هوا در زمستان 28- تا 1- درجه سانتی‌گراد است رشد می‌کند. گیاه گوجی بری به ارتفاع 1 تا 3 متر بزگ می‌شود و در گلدان‌های بزرگ نیز قابل کاشت است. میوه‌ها طعم بسیار خوب و شیرینی دارند و به صورت تازه، خشک شده و یا همراه با غذا مصرف می‌شود. اندازه میوه‌ها 1 تا 2 سانتی‌متر است. گوجی بری حدود 2000 سال است که در چین کاشته می‌شود و نام الماس قرمز را به خود اختصاص داده است و به دلیل خواص زیادی که دارد محبوب شده است. علاوه بر میوه، گیاه دارای قسمت‌های دیگری مثل گل، برگ، بذر و ریشه است که در چین این قسمت‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. تحقیقات گسترده‌ای درباره‌ی خصوصیات گوجی‌بری مثل  ایجاد احساس خوب بودن، بهبود بیماری‌های عصبی، سلامت گوارش، کمک به سیستم عضلانی-اسکلتی و بهبود سلامت قلبی عروقی و ... انجام شده است. با توجه به مطالعه‌ی منتشر شده توسط یک مجله‌ی مکمل پزشکی، گوجی‌بری باعث افزایش سطح انرژی، عملکرد ورزشی، کیفیت خواب، توانایی تمرکز در فعالیت‌ها، تیز هوشی، آرامش، احساس سلامت، رضایت و شادی، و کاهش استرس می‌شود. 

کاشت بذر برای همه امکان‌پذیر نیست. از علم سبز کردن بذر تا نگهداری آن که بگذریم، زمان زیادی نیاز است تا یک بذر تبدیل به نهال شود. گوجی بری یکی از گیاهان بسیار محبوب است که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده، ولی ممکن است کاشت بذر آن برای همه مقدور نباشد. گروه بذرام با تولید نهال کمیاب و دوست داشتنی گوجی بری این امکان را فراهم ساخته تا در دسترس افراد علاقه‌مند قرار گیرد. 

کاشت بذر نهال گوجی بری

گیاه گوجی بری باید در آفتاب کامل یا سایه جزیی کاشته شود، خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد. خاک‌های لومی و شنی برای کاشت این گیاه مناسب هستند. گیاه گوجی بری باید به طور مرتب آبیاری شود و از خشک شدن خاک باید اجتناب نمود. آبیاری باید به گونه‌ای باشد که خاک مرطوب شود و نباید خاک را خیس کرد. فاصله کاشت بین گیاهان گوجی بری را باید 60 تا 100 سانتی متر در نظر گرفت و فاصله ردیف‌های کاشت نیز باید 2.5 تا 3.5 متر باشد. در طول پاییز شاخه های قدیمی و آسیب دیده را هرس کنید. گیاه گوجی بری را در گلدان نیز می توان کاشت. اندازه گلدان مناسب برای کاشت گوجی بری حداقل قطر 50 تا 60 و عمق 50 تا 60 سانتی متر باید باشد.

 

نور: حداقل روزی 6 ساعت نور مستقیم خورشید
دما:  
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: دارای میوه‌های خوش طعم با خواص زیاد
منطقه: نیمه گرمسیر، معتدل، سردسیر

نهال گوجی بری در یک نگاه

نام علمی
Lycium barbarum
نام انگلیسی
Gogy berry, Chinese wolfberry, Chinese boxthorn, Himalayan goji, Tibetan goji, mede berry, barbary matrimony vine, Duke of Argyll's tea tree, Duke of Argyll's tea plant, Murali , red medlar, matrimony vine
نام فارسی
گوجی بری
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
نهال بالغ است و آماده باردهی می‌باشد.
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!