کود ورمی کمپوست گیلدا (یک کیلویی)

کود ورمی کمپوست گیلدا (یک کیلویی)

4,000تومان
تولید کنندگان
کد محصول: vermi-gilda
انبار تمام شد
مشاهده شده 6365 بار

توضیحات محصول

ورمی کمپوست به لاتین: (vermicompost) یک کود آلی می‌باشد که ترکیب مناسبی برای گل‌ها و گیاهان است. این کود توسط گونه‌های خاصی از کرم‌ها در فرآیند گوارشی تولید می‌گردد. نکته مهم درباره ورمی کمپوست این است که این کود به سبب عبور از دستگاه گوارش کرم‌ها تحت تاثیر اسیدهای گوارشی، از انواع بذر علف هرز و عوامل بیماری‌زا پاک می‌شود. کود ورمی کمپوست در دسته کودهای بیولوژیک قرار دارد که برای کاشت گیاهان و پرورش به شیوه ارگانیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کود با اسیدیته حدود 7.5 و هدایت الکتریکی بسیار پایین در رده کمپوست‌هایی با کیفیت بالا قرار گرفته. همچنین مقدار مناسب عناصر ازت، فسفر و پتاسیم، کربن آلی،نیتروژن، آهن، مس، روی و منگنز و دیگر عناصر مورد نیاز در کود ورمی کمپوست سبب شادابی و تامین سلامتی گیاهان شما خواهد بود.

از مزیت‌های بسیار مهم کود ورمی کمپوست عدم آلودگی و بدون بو بودن آن است.

مقدار و نحوه مصرف کود ورمی کمپوست گیلدا:

گل‌های آپارتمانی: ترکیب حدود 20 تا 40 درصد از کود ورمی کمپوست با خاک قبلی گلدان مناسب است. در صورتی که قصد تعویض گلدان را ندارید، 2 تا 5 سانتی‌متر سطح خاک گلدان را بردارید و کود ورمی کمپوست گیلدا را جایگزین آن نمایید.​

باغچه: در هر مترمربع 2 تا 3 کیلوگرم کود ورمی کمپوست با خاک باغچه مخلوط گردد.

بنفشه آفریقایی و دیگر گل‌هایی که به صورت زهکش آبیاری می‌شوند: به مقدار 2 تا 3 قاشق غذاخوری کود ورمی کمپوست را در یک لیوان آب حل کنید، پس از 24 ساعت محلول بدست آمده را در زیرگلدانی بریزید تا مورد استفاده گیاه قرار گیرد. به این محلول چای ورمی یا vermi Tea می‌گویند.

گیاهان شناور در آب یا غرق‌آبی: برای گیاهانی نظیر نخل مرداب یا بامبو، 2 تا 3 قاشق کود ورمی کمپوست را در پارچه تنظیف ریخته و به صورت چای کیسه‌ای یا TeaBag درون گلدان آب نمایید.

صیفی‌جات و سبزی‌جات: برای کاشت سبزی و صیفی مقدار 1.5 تا 2.5 کیلوگرم کود ورمی کمپوست را در هر مترمربع خاک مخلوط نمایید. برای سبزیجات ترکیب در عمق سطحی 2 تا 5 سانتی‌متر مناسب است اما برای صیفی‌کاری لازم است تا در عمق بیشتری ترکیب شود. عمق مناسب صیفی‌کاری می‌تواند تا 20 سانتی‌متر باشد.

درختان میوه‌دار: 3 تا 5 کیلوگرم کود ورمی کمپوست را به هر درخت به روش چالکود بدهید.

درختان زینتی و غیرمیوه‌دار: 2 تا 3 کیلوگرم کود ورمی کمپوست را به روش چالکود استفاده کنید.

کاشت نشا و سینی کشت: کود ورمی کمپوست به مقدار 25 تا 75 گرم برای هر نشا استفاده شود.

تکثیر نهال: به ازای هر نهال مقدار 500 گرم کود ورمی کمپوست استفاده گردد.​

 

به دلیل وزن بالای کود ارسال پیشتاز ممکن نیست، لطفا روش پستی سفارشی را انتخاب کنید.

اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!