بذر ویستریا فلوریبوندا

بذر ویستریا فلوریبوندا

22,000تومان
کد محصول: ex407
انبار تمام شد
مشاهده شده 3432 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

ویستریا فلوریبوندا

ویستریا فلوریبوندا

ویستریا فلوریبوندا

بونسای ویستریا فلوریبوندا

مشخصات کلی ویستریا فلوریبوندا

ویستریا فلوریبوندا همچنین با نام ویستریا ژاپنی نیز شناخته می‌شود، یک درخت گلدار از خانواده Fabaceae بومی ژاپن می‌باشد. این درخت می‌تواند به ارتفاع 30 متر رشد کند ولی معمولا به ارتفاع 9 متر رشد می‌کند و یکی از محبوب ترین درختان گلدار است. ویستریا فلوریبوندا یکی از جذاب ترین گیاهان خانواده ویستریا می‌باشد. این درخت گل‌های خوشه ای بسیار زیبایی تولید می‌کند که می‌توانند به طول نیم متر رشد کنند. گل‌ها سفید، صورتی و بنفش هستند و معطر می‌باشند، رایحه‌ای شبیه انگور دارند. این درخت در برابر گرما بسیار مقاوم است و سرما را تا دمای 5- درجه تحمل می‌کند. ویستریا یکی از درختان مناسب برای درست کردن بونسای است. بونسای این درخت بسیار زیبا و جذاب می‌باشد. 

کاشت بذر ویستریا فلوریبوندا

قبل از کاشت، بذرها به کاغذ سنباده بمالید تا پوسته بذر نازک شود یا یک خراش کوچک در پوسته بذر ایجاد کنید به گونه‌ای که قسمت داخلی بذر آسیب نبیند. سپس بذرها را به مدت 24 ساعت در آب بخیسانید. چند گلدان کوچک را با یک خاک دارای زهکشی خوب پر کنید. سپس هر بذر را در یک گلدان به عمق یک سانتی‌متر بکارید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید و هر زمان که سطح خاک در حال خشک شدن بود، دوباره آن را مرطوب کنید. دمای برای جوانه زنی بذر ویستریا باید حداقل 23 درجه سانتی‌گراد باشد. جوانه زنی بذر ویستریا یک یا چند ماه طول می‌کشد. در شرایط مناسب جوانه زنی 10 تا 20 روزه انجام می‌شود. گلدان را در یک پنجره آفتابی قرار دهید تا جوانه زنی زودتر انجام شود. نهال ویستریا را فصل بهار به زمین منتقل کنید. زمانی که نهال حداقل 15 سانتی‌متر است آن را در زمین بکارید. درخت ویستریا به خاک غنی با زهکشی خوب نیاز دارد. این درخت در آفتاب کامل و یا سایه-آفتاب قادر به رشد است. درمناطق خیلی گرم که خاک زود خشک می‌شود، باید روزانه به درخت ویستریا آب داده شود. آبیاری باید در حدی باشد که خاک مرطوب شود و از خیس شدن خاک باید اجتناب نمود. هر زمان خاک در حال خشک شدن بود، به گیاه آب دهید. گیاه ویستریا به کود زیادی نیاز ندارد. تا قبل از گلدهی، هر سال بهار به گیاه کود دهید. بعد از گلدهی، در بهار و اواخر تابستان یا اوایل پاییز کوددهی را انجام دهید. 10 تا 12 سال بعد از کاشت بذر، گلدهی صورت می‌گیرد.

فاصله کاشت بین گیاهان: 3 تا 4/5 متر

عمق کاشت بذر: یک سانتی‌متر

مدت زمان جوانه زنی: 10 تا 20 روز، گاهی اوقات ممکن است چند ماه طول بکشد

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: حداقل 23 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل، سایه-آفتاب
دما: حداقل 23 درجه سانتی‌گراد
خاک: غنی دارای زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: بسیار زیبا و جذاب، مناسب برای درست کردن بونسای
منطقه: گرمسیر، نیمه سردسیر

ویستریا فلوریبوندا در یک نگاه

نام علمی
wisteria floribunda
نام انگلیسی
Japanese wisteria
نام فارسی
ویستریا فلوریبوندا
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
10 تا 12 سال
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!