بذر لوبیا سنبلی ماه سرخ

بذر لوبیا سنبلی ماه سرخ

12,500تومان
تولید کننده:
کد محصول: 1002
موجودی: 31
مشاهده شده 13152 بار

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

لوبیا سنبلی ماه سرخ

لوبیا سنبلی ماه سرخ

لوبیا سنبلی ماه سرخ

جوانه زنی بذر لوبیا سنبلی ماه سرخ

مشخصات کلی لوبیا سنبلی ماه سرخ

گیاه لوبیا سنبلی ماه سرخ دارای ساقه بنفش، شکوفه‌های صورتی-قرمز براق درخشان و غلاف‌های 5 تا 8 سانتی‌متری می‌باشد. با این که تمام قسمت‌های گیاه خوراکی است، توصیه می‌شود لوبیاهای بالغ قبل از خوردن، دوبار آبپز شوند. از این لوبیاها در غذاهای آسیایی، تایلندی و هند استفاده‌های زیادی می‌شود. از گل‌ها و غلاف‌ها به عنوان شاخه گل بریده نیز استفاده می‌گردد وغلاف‌ها را می‌توان خشک کرد. این لوبیا همچنین با نام لوبیا لاب لاب نیز شناخته می‌شود. این گیاه در مناطقی که دمای هوا در زمستان 6- تا 4 درجه سانتی‌گراد است به صورت چندساله رشد می‌کند. در مناطق دیگر به صورت یک ساله رشد می‌کند. گل‌ها را می‌توان به عنوان دم نوش مورد استفاده قرار داد، یا می‌توان آن‌ها را بخارپز کرد. همچنین برای تزیین سالاد و دسر هم می‌توان از گل‌ها استفاده کرد. گل لوبیا سنبلی طعم شیرین، دلنشین و ملایمی دارد و با ذائقه اکثر افراد سازگار است. غلاف‌های جوان ترد هستند و مانند لوبیا سبز خورده می‌شوند و به عنوان یک سبزی گیاهی از آن‌ها استفاده می‌گردد. این گیاه در اکثر مناطق آسیایی طرفداران زیادی دارد. برگ‌ها مانند اسفناج مصرف می‌شوند و گل‌ها را می‌توان به صورت خام، بخار پز و در غذا استفاده کرد. دانه‌های خشک شده را می‌توان به هر شکلی که لوبیا استفاده می‌شود، مصرف نمود.

کاشت بذر لوبیا سنبلی ماه سرخ

بذر لوبیا سنبلی را می‌توان 4 تا 6 هفته قبل از پایان سرما نشا کرد و نهال‌ها را بعد از رفع سرما به زمین منتقل نمود. بذرها را به عمق 12 میلی‌متر بکارید. فاصله بین بذرها را 5 سانتی‌متر در نظر بگیرید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر لوبیا سنبلی 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد است. در این دما بذرها 5 تا 10 روزه جوانه می‌زنند. از خاک‌های نیمه غنی با زهکشی خوب برای کاشت بذر استفاده کنید. تا زمان جوانه‌زنی خاک را مرطوب نگه دارید. همچنین می‌توان بذرها را بعد از رفع سرما به طور مستقیم در زمین کاشت. بین نهال‌های لوبیا سنبلی 30 سانتی‌متر فاصله قرار دهید. لوبیا سنبلی باید در آفتاب کامل کاشته شود. گیاه لوبیا سنبلی برای رشد به داربست نیاز دارد. خاک را مرطوب نگه دارید ولی از خیس شدن خاک پرهیز کنید. 

فاصله کاشت بین گیاهان: 30 سانتی‌متر

عمق کاشت بذر: 12 میلی‌متر

مدت زمان جوانه‌زنی: 5 تا 10 روز

دمای مناسب برای جوانه‌زنی: 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد

نور: آفتاب کامل
دما: 18 تا 21 درجه سانتی‌گراد
خاک: نیمه غنی با زهکشی خوب
آب: متوسط
مزیت: تمامی قسمت‌های گیاه خوراکی هستند
منطقه: گرمسیر، معتدل، سردسیر

لوبیا سنبلی ماه سرخ در یک نگاه

نام علمی
Dolichos lablab
نام انگلیسی
Ruby Moon Hyacinth Bean, bonavist bean, lablab bean
نام فارسی
لوبیا سنبلی ماه سرخ
دوره رشد تا بلوغدرباره دوره رشد تا بلوغ
مقدار زمانی که از کاشت بذر تا برداشت محصول طول می‌کشد.
110-120 روز
دوره زندگیدرباره دوره زندگی
گیاهان به صورت یک ساله (یک فصل رشد) یا چندساله (گیاهان دایمی یا درختان) رشد می‌کنند. همچنین برخی گیاهان برای بلوغ به دو سال زمان نیاز دارند.
چندساله در مناطق گرم و معتدل، یک ساله در مناطق سرد
وضعیت هیبریددرباره وضعیت هیبرید
هیبرید: بذرهای این دسته نتیجه تلاقی دو یا چند خط پدری و مادری هستند. معمولا برای افزایش عملکرد و بهبود صفات هیبرید صورت می‌گیرد. گرده افشانی باز: یا غیر هیبرید که توانایی بازتولید خود را دارند و صفات تقریبا پایداری در نسل‌های بعدی خواهد داشت. موروثی: در این نوع بذرها خلوص ژنتیکی بسیار بالاست. بذرهای موروثی باید بیش از 50 سال در خود تکثیر شوند تا خلوص و پایداری صفات بالایی بدست آید
گرده‌افشانی باز
ویژگی‌ها
اسلایدر اضافی: محصولی برای نمایش وجود ندارد!